تاریخ بودجه 96 استفاده مقام معظم رهبری

تاریخ: بودجه 96 استفاده مقام معظم رهبری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی هزینه دارویی بیماران خاص هر سال 4500 میلیارد تومان است / دیناروند

رئیس شرکت غذا و داروی کشور تصریح کرد: هزینه هر سال دارویی کل بیماران خاص و صعب العلاج در کشور حدود 4500 میلیارد تومان است. 

هزینه دارویی بیماران خاص هر سال 4500 میلیارد تومان است / دیناروند

دیناروند:هزینه دارویی بیماران خاص هر سال 4500 میلیارد تومان است

عبارات مهم : ایران

رئیس شرکت غذا و داروی کشور تصریح کرد: هزینه هر سال دارویی کل بیماران خاص و صعب العلاج در کشور حدود 4500 میلیارد تومان هست.

دکتر رسول دیناروند شامگاه چهارشنبه در کنگره بین المللی ترومبوز و هموستاز کشور عزیزمان ایران در دانشکده پزشکی شهید بهشتی پایتخت کشور عزیزمان ایران در سخنانی با بیان اینکه، در حال حاضر حدود 10 هزار بیمار هموفیلی در کشور وجود دارد افزود: به عبارتی در حال حاضر بیماران خاص و صعب العلاج ازجمله بیماران هموفیلی، تالاسمی، سرطان و ام اس حدود 30 درصد از هزینه دارویی کشور را به خود تخصیص داده شده است داده اند.

هزینه دارویی بیماران خاص هر سال 4500 میلیارد تومان است / دیناروند

وی با تاکید براینکه، در واقع این بیماران خاص هستند که نیازمند کمک های بودجه ای دولت می باشند اظهارکرد: هزینه های دارو و درمان بیماران خاص کمر شکن است و اگر کمک دولت نباشد همانند بیماران کشورهای بسیار فقیر بدون درمان از بین خواهند رفت و یا اینکه مجبور فشار اقتصادی ناشی از تهیه دارو می شوند چراکه بیماران اندکی تنها قادر به پرداخت هزینه های درمانی از جیب خود هستند.

معاون وزیر و رییس شرکت غذا و داروی کشور در ادامه اظهارکرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران سیاست حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج را بصورت جدی در پیش گرفته است و وزارت بهداشت و درمان نیز وظیفه خود می داند که این حمایت ها را ادامه دهد.

رئیس شرکت غذا و داروی کشور تصریح کرد: هزینه هر سال دارویی کل بیماران خاص و صعب العلاج در کشور حدود 4500 میلیارد تومان است. 

دیناورند در ادامه با اشاره به اینکه، در سال های اخیر خوشبختانه آرامش خوبی در بازار دارویی و تامین دارو مورد نیاز بیماران بوجود آمده هست، تاکید کرد: با صرفه جویی ارزی و ریالی که داشته ایم و با وجود اینکه اعتبار یارانه دارویی کشور کاهشی بوده و حدود 15 درصد در سال 96 نسبت به سال 1392 کم کردن یارانه دارویی مواجه بوده ایم ولی حمایت های ما از بیماران کاسته نشده است.

وی در ادامه همچنین اظهارکرد: خوشبختانه در دولت یازدهم حتی بیماران خاص و صعب العلاج از پوشش دارویی بیشتری بهره مند شده است اند و این خدمت در دولت دوازدهم نیز ادامه خواهد داشت.

دیناروند همچنین با بیان اینکه، در حال حاضر حدود 10 هزار تن بیمار هموفیلی در کشور وجود دارد افزود: البته زیاد این بیماران نیازمند فاکتور 8 هستند ولی بیمارانی نیز وجود دارند که نیازمند فاکتورهای 9 و 7 و 13 می باشند که داروهای مختلفی مصرف می کنند که جدا از هزینه های درمانی امسال حدود 300 میلیارد تومان هزینه دارویی این بیماران است.

هزینه دارویی بیماران خاص هر سال 4500 میلیارد تومان است / دیناروند

وی افزود: یعنی هر بیمار هموفیلی هر سال 30 میلیون تومان هزینه دارویی دارد و یارانه ای که دولت در این بخش تخصیص داده شده است می دهد تقریبا دو درصد کل بازار دارویی هست، بعبارتی این تعداد بیماران هموفیلی حدود دو درصد هزینه دارویی کشور را به خود تخصیص داده شده است داده اند.

دیناروند همچنین در خصوص بیماران فاکتور 8 نیز با بیان اینکه، گروه بیماران هموفیلی هستند که بیشترین آنها نیازمند فاکتور 8 هستند گفت: این فاکتور عمدتا از نوع پلاسمایی در کشور عزیزمان ایران مصرف می شود و البته یک نوترکیب از آن شبیه فاکتور 7 در داخل کشور تولید و از سال گذشته وارد بازار شده است است و به تدریج سهمیه مصرف آن اوج خواهد رفت.

رئیس شرکت غذا و داروی کشور تصریح کرد: هزینه هر سال دارویی کل بیماران خاص و صعب العلاج در کشور حدود 4500 میلیارد تومان است. 

وی با بیان اینکه، نوع پلاسمایی فاکتور 8 نیز از پلاسمای تولید داخل استخراج می شود گفت: البته درحال حاضر فاقد پالایشگاهی هستیم که بتواند فاکتور 8 را درداخل کشور تولید کند و هم اکنون پلاسمای ایرانی به خارج ارسال و در آنجا فاکتور 8 و آی وی آی جی، آلبومین و فاکتور 9 آن جدا شده است و بصورت دارو وارد کشور می شود که این خود صرفه جویی حدود 30 درصدی را بدنبال خواهد داشت.

معاون وزیر و مدیر شرکت غذا و داروی کشور همچنین سالم تر بودن پلاسمای ایرانی را یک تضمین محکم جهت عرضه فاکتوری با کیفیت و سلامت بهتر در بازار دانست و گفت: البته این توصیه شرکت جهانی بهداشت نیز است که کشورها پلاسمای منشاء کشور خود را استفاده کنند و در کشور عزیزمان ایران عمدتا این عنوان رعایت می شود.

هزینه دارویی بیماران خاص هر سال 4500 میلیارد تومان است / دیناروند

اول تا هفتم مردادماه به عنوان هفته حمایت از بیماران هموفیلی نامگذاری شده است است و در این هفته با نشانه درک زیاد این بیماری و اختلالات خونی ارثی و به منظور حمایت از این گروه از بیماران در سراسر کشور برنامه هایی تدارک دیده می شود که برگزاری کنگره بین المللی ترومبوز و هموستاز کشور عزیزمان ایران که عصر امروز چهارشنبه در دانشکده پزشکی شهید بهشتی پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد از آن جمله هست.

واژه های کلیدی: ایران | دارویی | ایرانی | بیماران نیازمند | حمایت از بیماران | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs