تاریخ بودجه 96 استفاده مقام معظم رهبری

تاریخ: بودجه 96 استفاده مقام معظم رهبری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به همه اهداف انقلاب خواهد رسید / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب با اشاره به اهداف انقلاب در زمینه‌های متفاوت اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی تأکید کردند: به لطف پروردگار کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده ای

کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به همه اهداف انقلاب خواهد رسید / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب : کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده ای نه چندان دور به همه اهداف انقلاب خواهد رسید

عبارات مهم : ایران

رهبر انقلاب با اشاره به اهداف انقلاب در زمینه های متفاوت اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی تأکید کردند: به لطف پروردگار کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده ای نه چندان دور به همه این اهداف خواهد رسید و نسل جوان معضلات اقتصادی را حل، پیشرفتهای علمی را مضاعف و مفاهیم و محتوای فرهنگی و قرآنی را در جامعه محقق خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبحگاه امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور، بسیج را پدیده ای کم نظیر، گره گشا و از افتخارات امام راحل(ره) خواندند و با تأکید بر گسترش روحیه بسیجی به معنای «انگیزه و شوق و تلاش جهت تحقق اهداف انقلاب و سربلندی و پیشرفت ایران»، افزودند: دشمن خصومت خود را از هر طرف شدت یافتن کرده تا مقاومت برخاسته از تفکر انقلابی و اسلامی را در منطقه نابود کند ولی جوانان و مردان مؤمن و پراستقامت، با دفع غده سرطانی تکفیری داعش، دشمن های را به زانو در آوردند و مفهوم ما می توانیم را بار دیگر جهت همه اثبات کردند.

کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به همه اهداف انقلاب خواهد رسید / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی بسیج را به معنای گردآوری و استفاده از ظرفیت آحاد مردم و نیروی انسانی فعال، مجاهد و مبتکر خواندند و با تأکید بر اینکه اگر انقلاب اسلامی، بسیج را نداشت، با نقیصه و خلأ بزرگی مواجه بود، افزودند: شرکت مقاومت بسیج به عنوان یک مجموعه کارآمد، نمادی از بسیج عمومی مردمی است که وظایف حساس و مهمی برعهده دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به «سخن نو» انقلاب اسلامی جهت بشریت گفتند: سخن نو انقلاب اسلامی این بود که جوامع انسانی می توانند به پیشرفت های مادی و علمی دست یابند و همزمان رضایت پروردگار را کسب و ارزشهای الهی را حفظ کنند.

رهبر انقلاب با اشاره به اهداف انقلاب در زمینه‌های متفاوت اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی تأکید کردند: به لطف پروردگار کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده ای

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: تحقق چنین جامعه ای و دستیابی به پیشرفتهای مادی و اهداف والای معنوی، نیازمند بایدها و نبایدهایی است که «بی عدالتی، استبداد، فاصله طبقاتی و فساد عملی و فکری و غرق شدن در شهوات» از نبایدها و «اخلاص، احساس وظیفه، تلاش و مجاهدت، کار، و جلب رضایت خدا» از بایدها، است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: آن ساختار و قالبی که توانست مجموعه بایدها و نبایدها را در خود جمع کند، نظام جمهوری اسلامی بود.

ایشان گفتند: جمهوری اسلامی، با کمک و هدایت پروردگار و با بیداری و هوشیاری امام راحل و مجاهدت ملت توانست اسلام مورد آرزوی مسلمانان را در قالب یک نظام سیاسی محقق کندو پایه اولیه را بنا نهد.

کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به همه اهداف انقلاب خواهد رسید / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته این نظام سیاسی تا رسیدن به اهداف والای خود فاصله زیادی دارد ولی دستیابی به این اهداف با در صحنه بودن و تکیه بر نیروی انسانی مصمم و بااراده امکان پذیر است.

ایشان تأکید کردند: اگر آحاد نیروی انسانی، حرکت، نشانه و شیوه بسیج را مبنای تلاش و فعالیت خود در میدانهای مختلف، قرار دهند، در واقع همه آحاد کشور بسیجی هستند.

رهبر انقلاب با اشاره به اهداف انقلاب در زمینه‌های متفاوت اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی تأکید کردند: به لطف پروردگار کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده ای

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: وظیفه مهم نیروی مقاومت بسیج این است که با هماهنگ سازی ظرفیت ها، اراده ها و ابتکارهای مردم بویژه جوانان، جهت رسیدن به اهداف والای جمهوری اسلامی، هم افزایی ایجاد کند تا شاهد یک حرکت سازندگی و تولید و پیشرفت از جانب میلیونها نفر از آحاد مردم، در بخشهای متفاوت باشیم.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به ادامه بی وقفه توطئه های دشمنان، از کسانی که از بازگو شدن و تکرار عنوان دشمن ناراحت می شوند، انتقاد کردند و افزودند: این افراد غافل متوجه نیستند که اگر دشمن مجال بیابد در وارد کردن ضربه هیچ تأملی نخواهد کرد، بنابراین بر اساس یک اصل عقلانی و جاودانه نباید عملی، سخنی و یا حالتی از خود نشان داد که دشمن را به توهم ضعف در صفوف ایرانیان بیندازد و او را به ضربه زدن و اعمال خصومت تشویق کند.

کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به همه اهداف انقلاب خواهد رسید / رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آیات قرآن کریم، ایستادگی در راه خدا را، هم موجب ثواب اخروی و هم باعث اجر دنیوی یعنی عزت و اقتدار و پیشرفت دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی ۳۸ سال است با خصومتهای استکبار و صهیونیزم و ارتجاع درگیر بوده ولی امروز صدها و یا شاید هزاران برابر، از اول انقلاب پیشرفته تر و مقتدرتر است و این، معنای پاداش دنیویِ ایستادگی و استقامت است.

رهبر انقلاب اسلامی، تحلیل درست از واقعیات کشور را مهم خواندند و خاطرنشان کردند: نباید با نگاه به بعضی بی اعتقادی و بی اعتنایی ها، انقلاب و نظام اسلامی را ضعیف شده است تصور کرد آیا که از اول انقلاب این پرسشها وجود داشته است ضمن اینکه حرکت زیبا، شیوا و مبارک جوانان مؤمن، واقعیتی است که از همیشه، درخشان تر است.

ایشان، اثرگذاری نسل جوان و مؤمن کشور در منطقه را با وجود ندیدن و درک نکردن دوران انقلاب و امام و دفاع مقدس، از معجزات انقلاب اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: شما جوانان توانسته اید امریکای مستکبر را به زانو درآورید و شکست دهید.

رهبر انقلاب اسلامی عامل حقیقی نابودی و دفع غده سرطانی داعش را روحیه و احساس بسیجی خواندند و افزودند: دشمن های تلاش کردند بوسیله این گروه تکفیری غیرانسانی، اتفاق ای را علیه جریان مقاومت بوجود آورند ولی جوانان مؤمن، با شوق و انگیزه وارد میدان مجاهدت شدند و دشمن را به زانو درآوردند.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی که با خواندن آیه یأس، ملاحظه و رودربایستی در برابر قدرتها را تبلیغ می کنند، افزودند: چند توطئه پی در پی امریکا، صهیونیزم و ارتجاع در منطقه با اقتدار جمهوری اسلامی خنثی شد که یکی از آنها نابودی داعش بود، آیا این اثبات «ما می توانیم» نیست؟

حضرت آیت الله خامنه ای، نابودی این گروه تکفیریِ غیرانسانی را با همت جوانان و مردان مؤمن و تلاش کسانی که مقاومت را قبول دارند کاری بسیار بزرگ برشمردند و افزودند: در بعضی از کشورهای همسایه نیز باور به توانایی در نابود کردن داعش وجود نداشت ولی هنگامی که به میدان وارد شدند پیروزی را به چشم دیدند و خبر انقلاب اسلامی یعنی ما می توانیم را باور کردند ضمن اینکه انقلاب نیز نشان داد پیامهای بدیع و راهگشای خود را اینگونه و در عرصه عمل به افکار ملتها می رساند.

حضرت آیت الله خامنه ای، روحیه بسیجی یعنی انگیزه و شوق و تلاش را نیاز همه عرصه های علمی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی دانستند و افزودند: میلیونها نفر در سراسر کشور عضو شرکت بسیج نیستند ولی بالقوه بسیجی اند که باید از این ظرفیت فوق العاده جهت انجام دادن کارهای فراوان در عرصه های متفاوت استفاده کرد.

ایشان حفظ بسیج را در گرو حفظ خصوصیات معتبر بسیج از جمله «بصیرت» و «دشمن شناسی» دانستند و افزودند: جوانان باید با درک ترفندهای متفاوت دشمن در زمینه های فردی، خانوادگی و اجتماعی، این شیوه ها را خنثی کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، ناامید کردن جوانان و القای «ما نمی توانیم» را از شیوه های مهم بیگانگان خواندند و افزودند: متأسفانه عده ای در داخل، بلندگوی دشمن شده است اند و نمونه های فراوان اثبات عینی توانایی های ملت و نظام را نادیده می گیرند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «سرنگون کردن نظام مستبد و وابسته پادشاهی»، «ایجاد عوامل و عنصرهای پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی» و «توانایی نفوذ در افکار و اندیشه های ملتها» را از جمله نمونه های فراوان توانایی ملت کشور عزیزمان ایران برشمردند و افزودند: از این بعد نیز به توفیق الهی، انقلاب اسلامی با تکیه بر نسل جوان و مؤمن، حرکت در مسیر تحقق همه اهداف خود را ادامه خواهد داد.

ایشان، تجربه های مکرر و عینی ملت کشور عزیزمان ایران را در عرصه «ما می توانیم» خاطرنشان کردند و افزودند: «ما می توانیم» مفهومی صرفاً اعتقادی نیست بلکه ملت کشور عزیزمان ایران بارها به چشم خود و با همه وجود، آن را مشاهده و درک کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی، مجاهدت و ثبات قدم را از واجب ترین و مهمترین لوازم و عوامل پیشرفت خواندند و افزودند: باید درون خودتان، محیط اطراف و عنصرهای مرتبط را ثابت قدم نگه دارید تا وعده پیروزی خدا محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهداف انقلاب در زمینه های متفاوت اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی تأکید کردند: به لطف پروردگار کشور عزیزمان ایران عزیز در آینده ای نه چندان دور به همه این اهداف خواهد رسید و نسل جوان معضلات اقتصادی را حل، پیشرفتهای علمی را مضاعف و مفاهیم و محتوای فرهنگی و قرآنی را در جامعه محقق خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر هوشیاری در برابر دشمن های را توصیه کردند و افزودند: نیروهای مبتکر و مؤمن، جهت ترفندها و شیوه های تازه دشمن های آماده باشند و با پیشگیری و پاسخ مناسب، به وظایف خود عمل کنند.

ایشان در آخر سخنانشان گفتند: از خداوند متعال مسألت می کنیم ارواح طیبه شهدای عزیز را که در عراق و سوریه مؤمنانه وارد میدان شدند، با اولیاء خود محشور فرماید.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه با اشاره به زوال تروریست های تکفیری و به حاشیه رانده شدن آمریکا در تحولات منطقه و واماندگی رژیم های وابسته و مرتجع، گفت: امروز دوست و دشمن خوب می دانند که دیگر رژیم صهیونیستی در حد و اندازه یک ترساندن معتبر نیست و هر جنگ جدید، به محو این رژیم از جغرافیای سیاسی منجر خواهد شد.

فرمانده سپاه اولویت کنونی بسیج را کمک به مردم جهت غلبه بر پرسشها زندگی خواند و افزود: حضور مؤثر در عملیات امداد و نجات جهت دستگیری از مردم بحران زده و ارتقای امنیت محلات از مهمترین اولویت های بسیج است.

همچنین سردار غلامحسین غیب پرور رییس شرکت بسیج مستضعفین با بیان گزارشی از برنامه ها و رویکردهای این سازمان، گفت: رویش نسل تازه مؤمن و انقلابی همچون حججی ها نویدبخش آن است که به برکت انقلاب اسلامی، بسیج به الگویی جهت ملت های مسلمان و مستضعفان دنیا تبدیل شود.

در ابتدای این دیدار نیز چند تن از فعالان و نمایندگان اقشار بسیج به بیان فعالیت ها و دیدگاههای خود پرداختند.

آقایان «حسن اسماعیلی- دکترای پزشکی»، «ابوالقاسم طالبی- کارگردان سینما»، «جلیل عرب خردمند- جراح مغز و اعصاب»، «مسعود حسن زاده- قهرمان جودو»، «علی غفاری- دکترای شیمی»، «سعید صوفی زاده- دکترای زراعت» و زن «مرضیه عزتی وظیفه خواه- فعال امور زنان و خانواده» بر محورهای زیر تأکید کردند:

– پیشنهاد ایجاد شورای عالی سازندگی و الزام دستگاهها به استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی

– لزوم توجه خاص به مناطق محروم مرزی و حمایت از فعالیت گروههای جهادی

– لزوم تقویت فرهنگ بسیجی در عرصه هنر و توجه خاص بازیگران و صورت های معروف بسیجی به پرسشها مردم

– زیاد کردن ظرفیت خدمات پزشکی به مناطق محروم

– تقویت گروههای جهادی در شهرک های صنعتی به منظور فعال سازی واحدهای غیرفعال

– برنامه ریزی جهت زیاد کردن عملکرد در محصولات راهبردیِ کشاورزی با حضور جهادی مهندسان بسیجی وآموزش کشاورزان

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | انقلاب | ایرانی | جوانان | انقلابی | ایرانیان | آیت الله خامنه ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs