تاریخ بودجه 96 استفاده مقام معظم رهبری

تاریخ: بودجه 96 استفاده مقام معظم رهبری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل حقایق کارزار انتخاباتی ترامپ فاش شد/ آیا کاخ سفید به لرزه می افتد؟ ، نیویورک تایمز

نیویورک تایمز نوشت: با حقایق مفتضحانه ای که با بازداشت مدیر تیم انتخاباتی مدیر جمهوری ترامپ در اوج مبارزات انتخاباتی وی و یکی از دستیارانش، از کارزار انتخاباتی

حقایق کارزار انتخاباتی ترامپ فاش شد/ آیا کاخ سفید به لرزه می افتد؟ ، نیویورک تایمز

نیویورک تایمز: حقایق کارزار انتخاباتی ترامپ فاش شد/ آیا کاخ سفید به لرزه می افتد؟

عبارات مهم : روسیه

نیویورک تایمز نوشت: با حقایق مفتضحانه ای که با بازداشت مدیر تیم انتخاباتی مدیر جمهوری ترامپ در اوج مبارزات انتخاباتی وی و یکی از دستیارانش، از کارزار انتخاباتی ترامپ فاش شد، آیا هنوز هم کاخ سفید نباید بلرزد؟

به گزارش ایرنا ؛روزنامه آمریکایی در شروع سرمقاله دوشنبه (دیروز به وقت محلی) خود نوشت: مسلما دوشنبه روز خوبی جهت کاخ سفید نبود، آیا که در این روز فاش شد که مدیر سابق تیم انتخاباتی مدیر جمهوری آمریکا متهم به پولشویی، فرار مالیاتی، شهادت دروغ و کتمان حقیقت در مورد این واقعیت بوده است که او مامور خارجی ها بوده هست. ولی همه اینها هنوز هم آن خبر تکان دهنده اول نیست.

حقایق کارزار انتخاباتی ترامپ فاش شد/ آیا کاخ سفید به لرزه می افتد؟ ، نیویورک تایمز

نیویورک تایمز در ادامه این سرمقاله افزود: خبر بهت آور اول این است ‘اوائل صبح روز دوشنبه پل مانافورت مدیر تیم انتخاباتی ترامپ در اوج مبارزات انتخاباتی در سال 2016 به همراه ریک گیتس از نزدیکانش، که او هم از اعضای تیم انتخاباتی ترامپ بود، به دادگاه فدرال احضار شدند. قاضی رابرت مولر که در ماه مه (اردیبهشت) مسئول تحقیق در مورد ارتباطات میان تیم انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه گزینش شد، حکم جلب این دو نفر را صادر کرده است.’

این دو نفر افراد مورد وثوق مدیر جمهوری ‘ترامپ’ و همواره از نزدیکترین افراد به او بوده اند. شبکه تحقیقات مولر بسیار پهناور است و مشخص است که دو فرد نامبرده تنها مظنونان پرونده نخواهند بود و مسلما پای افراد بسیار دیگری هم به پرونده کشیده خواهد شد.

نیویورک تایمز نوشت: با حقایق مفتضحانه ای که با بازداشت مدیر تیم انتخاباتی مدیر جمهوری ترامپ در اوج مبارزات انتخاباتی وی و یکی از دستیارانش، از کارزار انتخاباتی

هر دو متهم نامبرده اظهار بی گناهی کرده اند.

اما جرم هر دو بسیار سنگین است و چنانچه این جرایم تایید شود، هر دو باید در انتظار کیفرهایی سنگین باشند. جرم پولشویی بتنهایی 20 سال زندان دارد. ولی این دو می گویند که در این پرونده متهم ردیف اول نیستند. متهمان ردیف اول، افرادی از تیم انتخاباتی ترامپ هستند که متهم به تبانی با دولت روسیه اند با این نشانه که نتیجه انتخابات به نفع ترامپ تمام شود. همچنین هر اقدام حاشیه ای دیگر حول این جرم هم اتهام ردیف اول شمرده می شود.

دیروز همچنین فاش شد که یکی دیگر از مشاوران انتخاباتی ترامپ به نام ‘جرج پاپادوپولوس’ هم اوائل اکتبر به اتهام شهادت دروغ به ‘FBI’ راجع به مکالمه ای که با استاد دانشگاهی که مناسباتی اساسی با مقامات دولت روسیه داشته هست، در دادگاه پرونده دارد.

حقایق کارزار انتخاباتی ترامپ فاش شد/ آیا کاخ سفید به لرزه می افتد؟ ، نیویورک تایمز

این استاد دانشگاه پاپادوپولوس را به زنی معرفی کرده است که گفته شده است است از خویشاوندان ‘ولادیمیر پوتین’ مدیر جمهوری روسیه هست. این استاد دانشگاه در آوریل 2016 به پاپادوپولوس گفته است که مسکو هزاران فقره ای میل های ‘هیلاری کلینتون’ را آلوده کرده هست. پاپادوپولوس تلاش کرد هر طور می تواند میان تیم انتخاباتی ترامپ با روسها ملاقاتی برقرار کند.

اما پاپادوپولس در مورد تمام این حقایق اعترافات دروغ به FBI ارائه کرده بود.

نیویورک تایمز نوشت: با حقایق مفتضحانه ای که با بازداشت مدیر تیم انتخاباتی مدیر جمهوری ترامپ در اوج مبارزات انتخاباتی وی و یکی از دستیارانش، از کارزار انتخاباتی

پاپادوپولوس مشاور سیاست خارجی تیم انتخاباتی ترامپ بود. او در 27م ژوییه (5م مرداد) امسال بازداشت شد و همکاری با قاضی مولر را شروع کرد و از این طریق امکان دسترسی به سایر متهمان پرونده هم میسر شد. پاپادوپولوس در 5م اکتبر (13م مهر) به شهادت دروغ به مقامات فدرال متهم شد.

کیفرخواست گناهکار آشنا شدن پاپادوپولوس، دیگر سندی متقن دال بر این است که روسیه در انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا دست داشته و به سود گزینش شدن ترامپ کار کرده است.

حقایق کارزار انتخاباتی ترامپ فاش شد/ آیا کاخ سفید به لرزه می افتد؟ ، نیویورک تایمز

حالا که همه رازها برملا شده است و آبروی ‘کاخ سفید’ پاک رفته هست، در ماه ژوییه (تیر) اعلام کرد که مانافورت’ و ‘جَرِد کوشنر’ داماد ترامپ به همت پسر دونالد ترامپ با تعدادی از واسطه های ‘کرملین’، که در آلوده ساختن ماجرای ای میل های زن کلینتون دست داشته اند، ملاقات کرده اند. ‘راجر استون’ یکی دیگر از مشاوران ترامپ هم اعتراف کرده است که با ‘ویکی لیکس’، که کانال ارتباطی ای میل های هک شده است کلینتون بوده، تماسهایی داشته است.

با افشای همه این ماجراها کاخ سفید همه آنها را کتمان می کند. ترامپ هم در خبر توییتش گفته است که اتهامات مانافورت به سالهای قبل از انتخابات مربوط است.

از جنجال عجیب و غریبی که ترامپ تقریبا یک سال پیش با رقیب سیاسی خود داشت هم بگذریم، باز هم او در این اعلام جرم که آشکارا رفتاری غیر قانونی را که در سال 2017 هم ادامه داشته هست، متهم می شمارد، اشتباه می کند.

اینکه آیا ترامپ از هیچ کدام از جزییات کیفرخواست آگاه بوده است یا نه، خود جای بحث دارد. ولی به هر حال او مطمئنا هنگامی که مانافورت را استخدام می کرده حتما خوب از این عنوان اطلاع داشته است که چه کسی را به خدمت می گیرد.

مانافورت یک لابی کننده و مشاور سیاسی جمهوریخواهان است که تجربه سالها کار کردن را با بی وجدانترین و دیکتاتورترین رهبران دنیا دارد، از جمله با ‘فردیناند مارکوس’ در فیلیپین، ‘یوماس ساویمبی’ در آنگولا و ‘موبوتو سه سه سه کو’ در جمهوری دمکراتیک کنگو. او خود را از این راه خوب ثروتمند و پروار کرده است .

همین آخرهای مانافورت کمک قابل توجهی به گزینش شدن ‘ویکتور یانوکوویچ’ طرفدار کرملین به ریاست جمهوری اوکراین کرد. یانوکوویچ در سال 2014 به دنبال اوج گرفتتن اعتراضات مردمی، از کشورش فرار کرد و به روسیه رفت و فضا را جهت پوتین باز کرد تا هرچه زیاد اوضاع اوکراین را بی ثبات کند.

در کیفرخواست مانافورت آمده است که او با دایر کردن شرکتهای فرعی در دورترین نقاط دنیا از جمله در اوکراین پولشویی کرده هست. فقط در کشور اوکراین او دهها میلیون دلار درآمد داشته است که بالای 18 میلیون دلار آن از راه پولشویی به دست آمده هست. او با این درآمد که مالیاتی هم بابت آن پرداخت نشده به ارزش چندین میلیارد دلار ملک و خودروهای لوکس و آپارتمانهای رویایی خریده است.

گیتس هم از وابستگان سابق مانافورت هم متهم به پولشویی به میزان بالای سه میلیون دلار هست. هر دوی اینها به ارائه اطلاعات کذب به دفترداران ؛ حسابرسان مالیاتی و وکلای حقوقی متهم شده است اند.

به هر روی، مانافورت خود بتنهایی تجسم تمام آن آلودگی های انتخاباتی ترامپ هست، چرک ها و پلیدی هایی که مدیر جمهوری هنگامی که بر مسند قدرت نشست، ادعا کرد که همه آنها را پاک خواهد کرد.

اما مدیر جمهوری ترامپ انتظار یک چیز را هرگز نداشت، اینکه این او نبود که این آلودگی ها را زدود، بلکه این آقای مولر است که تمام این پلیدی ها را جمع می کند.

واژه های کلیدی: روسیه | پرونده | پولشویی | داماد ترامپ | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs